Sledovať film Spalovač mrtvol online

Prehrajte si film Spalovač mrtvol online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 650 filmov a 92 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Sleduj online drama, komedie Spalovač mrtvol na CS Film!
  Trailer k filmu Spalovač mrtvol   Sledovať Spalovač mrtvol online
Žáner:
drama, komedie
Réžia:
Juraj Herz
Hrajú:
Rudolf II. Hrušínský (Kopfrkingl), Vlasta Chramostová (Lakmé / Dagmar), Jana Stehnová (Zina), Miloš Vognič (Mili), Zora Božinová (Reinkeová), Ilja Prachař (Walter Reineke)
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1969
Popis:
Zaměstnanec krematoria Karel Kopfrkingl je člověk duševně narušený. S příchodem nacistů dostává jeho šílenství volný průchod.

Filmová adaptácia psychologického hororu pôsobivo vystihuje morbídne bizarnú atmosféru a neskutočný svet panoptikálnych postáv vynikajúcej Fuksovej predlohy, snažiacej sa zachytiť psychosociálne podhubie ideológie fašizmu a analyzovať prvky ľudského charakteru, ktoré umožnili prijať účasť na neľudských činoch. Príbeh zobrazuje nenápadný prerod zdanlivo slušného, romantického meštiaka na psychopatického maniaka, udavača a vraha vlastnej manželky a detí (lebo v ich žilách koluje židovská krv a on sa vyhlásil za Nemca) - a vytvára tak portrét zhubnej morálky, postavenej na pretvárke a zrade ľudskosti, pričom signifikantná je doba deja - nástup fašizmu (začiatok Protektorátu): narastajúca obludnosť hlavného hrdinu je v súlade s narastajúcou obludnosťou dejín. Čudácky zamestnanec krematória, vyznávač kultu smrti ako brány k blaženosti, žijúci v meštiackom stereotype, sa pod vplyvom karierizmu stáva stúpencom fašistickej ideológie, udavačom a vrahom (v závere sa mu zjavuje vidina veľkého krematória,
Hodnocenie:
81 %
Sletujte na:
CS Film CS Film Archív a všetky videá relácií televízie CS Film online

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 92 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski