Sledovať film Rím, otvorené mesto online

Prehrajte si film Rím, otvorené mesto HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 650 filmov a 92 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Sleduj online drama, vďż˝leďż˝nďż˝, válečný Rím, otvorené mesto na STV2!
  Trailer k filmu Rím, otvorené mesto   Sledovať Rím, otvorené mesto online
Žáner:
drama, vďż˝leďż˝nďż˝, válečný
Réžia:
Roberto Rossellini
Hrajú:
Aldo Fabrizi (Don Pietro Pellegrini), Anna Magnaniová (Pina), Marcello Pagliero (Luigi Ferrari, alias Giorgio Manfredi), Vito Annichiarico (Pinin syn), Nando Bruno (Agostino), Harry Feist (Major Bergmann)
Krajina:
Itálie
Rok výroby:
1945
Popis:
Nové základy, nová díla: Řím

Ťažiskové dielo talianskeho neorealizmu zachytáva členov antifašistického odboja skrývajúcich sa pred nacistami v Ríme. Film sa vyznačuje až dokumentárnou autentickosťou, bol nakrútený čiastočne metódou improvizácie v prvých dňoch po skončení vojny s nehercami a v reálnych exteriéroch zdevastovaného mesta. Hrdinovia filmu, vodca odboja Giorgio Manfredi, tehotná slobodná matka Pina, katolícky kňaz Don Pietro, dokonca i skupina detí, sa snažia odolávať nacistickému nebezpečenstvu. Film zachytáva dopad vojny na životy obyčajných ľudí a je nielen majstrovským dielom zlatého fondu kinematografie, ale aj historickým dokumentom jednej dejinnej epochy "večného mesta".
Hodnocenie:
81 %
Sletujte na:
STV2 STV2 Archív a všetky videá relácií televízie STV2 online

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 92 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski