Sledovať film Pelíšky online

Prehrajte si film Pelíšky HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 650 filmov a 92 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Sleduj online drama, komedie Pelíšky na ČT1!
  Trailer k filmu Pelíšky   Sledovať Pelíšky online
Žáner:
drama, komedie
Réžia:
Jan Hřebejk
Hrajú:
Michael Beran (Michal), Miroslav Donutil (Šebek), Simona Stašová (Šebková), Sylva Koblížková (Uzlinka), Kristýna Nováková (Jindřiška), Jiří Kodet (Kraus)
Krajina:
Česká republika
Rok výroby:
1999
Popis:
Koniec 60-tych rokov, pražská štvrť staré Košíře. V jednej dvojposchodovej vile tu žijú dve rodiny - Šebkovci a Krausovci. Príjemný film zaľudnený osobitými postavami, s humorom a nadsázkou o rodinách, rodičoch, deťoch, rodinných trapasoch, bolestiach a bremenách, ale aj o dobe, v ktorej sa neroztápali len umelohmotné lyžičky v káve...

Otec Šebek je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus, ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu. Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal a jeho pekná spolužiačka Jindřiška - však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi, ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných
Hodnocenie:
86 %
Sletujte na:
ČT1 ČT1 Archív a všetky videá relácií televízie ČT1 online

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 92 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski