Sledovať film Marketa Lazarová online

Prehrajte si film Marketa Lazarová online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 974 filmov a 93 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Sleduj online drama, historickďż˝, romantickďż˝, historický, romantický Marketa Lazarová na !
  Trailer k filmu Marketa Lazarová   Sledovať Marketa Lazarová online
Žáner:
drama, historickďż˝, romantickďż˝, historický, romantický
Réžia:
František Vláčil
Hrajú:
Josef Kemr (Kozlík), Magda Vašáryová (Markéta Lazarová), Naďa Hejná (Kateřina), Jaroslav Moučka (Jan), František Velecký (Mikoláš), Karel Vašíček (Jiří)
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1967
Popis:
Mistrovský přepis stejnojmenného románu Vladislava Vančury, který vyhrál anketu o nejlepší český film všech dob.

Monumentálna poetická kompozícia s náročnými výtvarnými a významovými podtextami je kongeniálnou interpretáciou (variáciou) rovnomennej Vančurovej predlohy, považovanej dovtedy za nefilmovateľnú. Filmová báseň predstavuje svet divej krásy, balansujúci na pomedzí drsnej historickej skutočnosti a starodávnej báje. Odohráva sa v dobe, keï nastupujúce kresťanstvo vyzdvihlo nevyhnutnosť lásky k blížnemu, ale postavilo zároveň hrádzu pohanskému obdivu k bezhraničnosti prírody, jeho revoltnej odhodlanosti čomukoľvek čeliť postavilo hranicu viery, ktorá spútala neposednosť ľudského ducha. V čase lúpežných rytierov, prepadávajúcich pocestných na kráľovských cestách, stredovekého násilia a krutosti, boja s vierou v pohanských bohov, krvavej pomsty a vášní, keï ľudský život mal len nepatrnú cenu, sa Marketa z lúpežníckeho rodu Lazara z Obořišťa zriekne pre svoju lásku k Mikolášovi, synovi Kozlíka z Roháčku (ktorého lúpežnícky rod je s Lazarovým v roztržke), lásky k Bohu, ktorému bola zasľúbená. Vláčil sa snaží predstaviť si dobu do všetkých detailov, vniknúť do myslí a sŕdc dávnych predkov, vo svete gotického človeka chce vystopovať bytostné korene človeka, osudovú kontinuitu ľudského rodu. Zachytáva titanstvo a heroizmus vtedajších ľudí, ktorí šli čisto a verne za svojimi ideálmi. Polyfónne vybudovaná štruktúra fabuly, evokujúca stredoveké prostredie v Čechách so zdôrazňovaním atmosféry a premenlivosti nálad v jednotlivých dejových segmentoch a motivických líniách, úžasne pôsobí na fantáziu a city diváka. Zdôrazňuje sa raz expresívny herecký prejav, inokedy sa redukuje tvár, telo a gesto herca na hodnotu znaku vo výtvarnej kompozícii. Ktorékoľvek okienko z filmového pásu je výtvarne komponovanou fotografiou!
Hodnocenie:
81 %

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 93 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski