Sledovať film Katyn online

Prehrajte si film Katyn online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 954 filmov a 93 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Sleduj online drama, historický, válečný Katyn na !
  Trailer k filmu Katyn   Sledovať Katyn online
Žáner:
drama, historický, válečný
Réžia:
Andrzej Wajda
Hrajú:
Andrzej Chyra (Lt. Jerzy), Maja Ostaszewska (Anna), Artur Zmijewski (Andrzej), Danuta Stenková (Róza), Jan Englert (generál), Magdalena Cielecka (Agnieszka)
Krajina:
Polsko
Rok výroby:
2007
Popis:
Příběh o zločinu, který měl zůstat zapomenut.

Píše sa rok 1939. Vypukla 2. svetová vojna a Poľsko je jej prvou priamou obeťou, keď si jeho územie rozdeľujú nacistické Nemecko a komunistický Sovietsky zväz. Zmätení civilisti i ustupujúci vojaci sa sťahujú pred nemeckou armádou stále viac na východ, kde na nich čakajú sovietski vojaci. Tí internujú dôstojníkov poľskej armády, príslušníkov poľskej inteligencie, policajtov a novinárov do niekoľkých zajateckých táborov. Nikto ešte netuší, že za niekoľko mesiacov vydá sovietsky tyran Stalin rozkaz svojej tajnej službe a vyše dvadsať tisíc zajatcov nechá popraviť. Krvavý zločin odhalili nacisti v roku 1943, keď v Katyňskom lese našli masové hroby, ale pre Spojencov bolo prednejšie postupovať jednotne proti Nemecku a tak poľský problém odmietli riešiť. Po obsadení Katyňského lesa Sovietmi bolo z masakru obvinené Nemecko. Pravda sa ukázala až v druhej polovici 80. rokov, keď Sovieti odtajnili archív svojej tajnej služby. Toľko historické fakty.
Hodnocenie:
71 %
Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 93 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski