Sledovať film Albert online

Prehrajte si film Albert HD online. Objednajte si Lepšia.TV a sledujte cez internet vo vašej televízii alebo na počítači 650 filmov a 92 televíznych staníc až s 30 denným archívom a neobmedzeným nahrávaním. Bavte sa s Lepšiou.TV už za 7.01 €!
Sleduj online drama Albert na STV2!
  Sledovať Albert online
Žáner:
drama
Réžia:
František Vláčil
Hrajú:
Jaroslav Filip (Albert), Jan Kačer (Delešov), Peter Debnár (Zachar), Jiří Práger (mladý Aristocrat), Jiří Menzel (úředník), Ivan Romančík (Petrov)
Krajina:
Československo
Rok výroby:
1985
Popis:
Televízny film nakrútený na motívy rovnomennej poviedky ruského klasika L.N.Tolstého.

Príbeh nadaného huslistu, živoriaceho z milosti petrohradskej aristokratickej spoločnosti. V centre rozprávania stojí mimoriadne nadaný hudobník Albert, predtým prvý huslista petrohradskej opery, teraz alkoholik a troska, žijúca na okraji spoločnosti. Objavuje sa v aristokratických salónoch ako trpený návštevník, hoci jeho hra vie úprimne všetkých očariť. Napriek tomu sa však jeho sociálna situácia nijako nemení. Milostné vzplanutie k vysokopostavenej dáme, manželke generála, ho kedysi pripravilo o miesto v divadle. Odvtedy sa osud k nemu postavil chrbtom. Počas jedného večierka u Anny Ivanovny zaujme Albert kultivovaného grófa Delesova, ktorý sa rozhodne zmeniť jeho ponižujúci život. Pozve ho bývať do svojho domu, zverí ho do opatery sluhu Zachara, nabáda ho, aby prestal piť a venoval sa hudbe. Pokúša sa vybaviť mu návrat na muzikantské výslnie - do operného orchestra. Od tej chvíle sledujeme konflikt dvoch pováh a dvoch prístupov k životu. Delesov je sporiadaný, slušný človek, no bez fantázie. Myslí si, že je možné druhého prevychovať tým, že sa mu zlepšia materiálne podmienky. Neurotický Albert, obdarený nevšedným talentom a umeleckou predstavivosťou, ale so sklonom k sebazničeniu, sa podvedome, neskôr aj otvorene bráni Delesovým zámerom. Cíti sa ohrozený vo vnútornej slobode.
Hodnocenie:
76 %
Sletujte na:
STV2 STV2 Archív a všetky videá relácií televízie STV2 online

Podobné filmy

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 92 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski