Sledovať Slnko vychádza nad Prašivou online

Sledujte Slnko vychádza nad Prašivou online, objavujte krásy prírody alebo sa vydajte do histórie s dokumentmi na Lepšia.TV. Predplaťte si Lepšia.TV a užívajte si vysielanie 93 TV staníc s neobmedzeným nahrávaním alebo 30 denným spätným zhliadnutím a videotékou s 1000 titulmi v cene!
Sleduj online povídkový Slnko vychádza nad Prašivou na !
  Sledovať Slnko vychádza nad Prašivou online
Žáner:
povídkový
Hrajú:
František Dibarbora, Mária Markovičová, Viera Strnisková, Vladimír Petruška, Andrej Mojžiš, Július Vašek
Krajina:
Slovensko
Rok výroby:
1976
Popis:
Televízny film z čias začiatku Slovenského národného povstania. Príbeh jednoduchého človeka, ktorý sa rozhodne pomôcť partizánom.

Televízny film z obdobia 2. svetovej vojny, ktorého hrdinom je Ondrej, žijúci osamelo vo svojom vdovskom domci. Vojna sa ho zatiaľ nedotkla, počul o nej iba od ľudí. Jedného dňa sa však dozvie, že vypuklo Slovenské národné povstanie. Starý Ondrej začne uvažovať i nad tým, ako pomôcť partizánom v ťažkom boji. Vyberie sa na cestu k Prašivej so svojím jediným koníkom a dlho skrývanou puškou, aby ich daroval partizánom. Cesta je dlhá a Ondrej na nej stretáva rozličných ľudí. Kým sa dostane na Prašivú, k cieľu svojej cesty, uvedomuje si, kde je jeho miesto. A hoci je nielen pri konci svojej cesty za partizánmi, ale aj pri konci svojej životnej, stávajú sa jeho posledné slová vyznaním prostého človeka, ktorý si uvedomil na čiej strane je pravda a právo.
Hodnocenie:
80 %
Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 93 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski