Sledovať Zlatá priadka online

Prehrajte si Zlatá priadka online alebo si vyberajte zo stoviek rozprávok a filmov. Bavte sa s celou rodinou u obľúbených rozprávok, seriálov a detských relácií. Navyše sledujte 92 televíznych staníc vrátane neobmedzeného nahrávania, videotéky a zhliadnutí až 30 dní spätne. Urobte radosť sebe aj svojim najmenším za 7.01 € mesačne.
Sleduj online pohádka Zlatá priadka na STV2!
  Sledovať Zlatá priadka online
Žáner:
pohádka
Réžia:
Karol Ruth
Hrajú:
Táňa Hrivnáková, Jozef Bednárik, Ondrej Jariabek, Bronislav Križan, Jozef Dóczy, Božena Slabejová
Krajina:
Slovensko
Rok výroby:
1975
Popis:
Kde bolo tam bolo, bola dievčina. Chudobná no usilovná Hanka. Keď už trela s materou najväčšiu biedu, objavil sa zázračný škriatok Martinko Klingáč. Daroval jej takú moc, že všetky pradené vlny ktoré napriadla sa zmenili na zlaté nite. Mal len jednu podmienku. Aby sa stala jeho ženou. Príde si po ňu o rok a vezme si ju, iba ak by uhádla jeho meno! Vtedy sa jej vzdá. Povesť o bohatej a šikovnej Hanke sa rozletela po svete a čoskoro sa pytači začali len tak hrnúť. Hanka sa zaľúbila do mladého kráľa, ktorý si ju zobral na zámok. Pomaly prešiel rok a narodilo sa im dieťatko. No Hanka namiesto radosti, bola stále smutnejšia. Konečne vyjavila svoje tajomstvo mužovi. Nuž a ten jedného večera, keď bol na love, pristihol škriatka ako sa v lese raduje, vykrikuje svoje meno a teší sa, že si už čoskoro príde po Hanku. Mladý kráľ sa rýchlo ponáhľal do zámku a vyzradil Hanke, čo v lese počul. A tak, keď si Martinko Klingáč po ňu prišiel, odišiel veru s dlhým nosom.
Sletujte na:
STV2 STV2 Archív a všetky videá relácií televízie STV2 online

Podobné relácie

Objavte novú dimenziu sledovanie televízie. S Lepšia.TV môžete sledovať online vysielanie 92 TV staníc naživo alebo až 30 dní spätne.
  Česky Česky   English English   Polski Polski