Často kladené otázky

O Lepší.TV

Čo je Lepší.TV a v čom je lepšia? Ako Lepší.TV funguje?

Lepší.TV je služba, vďaka ktorej môžete sledovať televíziu kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí k tomu mať pripojenie k internetu a Lepší.TV Box alebo zariadenie s internetovým prehliadačom.

Výhod v čom je Lepší.TV lepšia je naozaj veľa a všetky ich nájdete na tomto odkaze, tu Vám vypíšeme len tie najpodstatnejšie:


- najnižšia cena na trhu
- neobmedzené nahrávanie relácií
- zhliadnutie relácií až 30 dní spätne
- pauza a pretáčanie počas vysielania
- 71 staníc vrátane prémiových v základnej cene
- jednoduché ovládanie
- televízny videoarchív so 400 najlepšími filmami, seriálmi, dokumentmi a reláciami pre deti
- Lepší.TV Box je navyše počítač
- Lepší.TV má najnižšie nároky na rýchlosť Vašej internetovej linky

Možno službu Lepší.TV objednať i bez Lepší.TV boxu?

Áno je to možné. Pri objednávke stačí zvoliť možnosť "Lepší.TV box nepotrebujem".

Ponúka Lepší.TV aj HD vysielanie?

Zatiaľ je to len v Lepší.TV boxe. Na PC automaticky prehrávame len vo formáte H.264 rovnako tak aj na tablete, pretože tieto ešte nepodporujú formát H.265 v ktorom šírime HD signál u všetkých z našich ponúkaných staníc.

Možno službu Lepší.TV objednať k využívaniu na počítači?

Služba funguje na operačnom systéme Windows, iOS a Android. Lepší.TV teda môžete primárne využívať na PC, mobile i tablete. Ak by ste však mali záujem o HD stanice, jednoduché ovládanie a ďalšie výhody, tak odporúčame objednať Lepší.TV box pre pripojenie do televízie.

Možno súčasne sledovať online TV na viacerých zariadeniach?

Áno možno, avšak súčasné sledovanie televízie je spoplatnené čiastkou 99 Kč. Ako náš užívateľ si môžete túto službu priobjednať v objednávke - v sekcii "objednať ďalšie služby".

Čo potrebujem k tomu, aby som sa mohol pozerať na Lepší.TV aj na počítači v mobile alebo tablete.

Lepší.TV môžete sledovať nielen na domácej televízii, ale aj v prehliadači vo Vašom počítači, tablete alebo smartfóne. Pre sledovanie v tablete a telefóne jedoducho spustite službu Lepší.TV v prehliadači, alebo využite aplikácie Lepší.TV.

Naozaj mám po zakúpení služby Lepší.TV ihneď k dispozícii aj prémiové stanice?

Áno, aj prémiové stanice, ktoré bývajú veľmi často spoplatnené, sú Vám po zakúpení Lepší.TV okamžite k dispozícii, a to bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Je nutné podepisovat nějakou smlouvu?

Smlouvu budete podepisovat pouze tehdy, když se rozhodnete pro pronájem Lepší.TV boxu. V ostatních případech nepodepisujete vůbec nic. Jednoduše si u objednávky zvolíte délku předplatného a dále vše zadáte podle instrukcí.


Je to jednoduché, rychlé a k ničemu se nezavazujete.

Môžem si prenajatý Lepšie.TV box odkúpiť?

Áno, kedykoľvek si môžete prenajatý Lepšíe.TV box odkúpiť. Stačí kontaktovať našu zákaznícku podporu na podpora@lepsi.tv, ktorá Vám rada s odkúpením pomôže.

Aká bude cena stanic HBO?

Stanice HBO, HBO2 a HBO3 budú stáť v októbri 199 Kč a od novembra 219 Kč. Pokiaľ si tieto stanice predplatíte za celý rok, zaplatíte 2 496 Kč (mesiac tu vychádza na 208 Kč).

Kedy bude k dispozícii inteligentná aplikácia LG?

Aplikácia pro smart LG je v testovacom stave spoločnosti LG. Nemôžeme vám povedať, kedy bude k dispozícii. Akonáhle bude k dispozícii, dozviete sa to v Novinkach alebo na našej facebookovej stránke.

Platba

Akým spôsobom môžem zaplatiť za služby?

Buďto cez internet platobnou kartou alebo pri prevzatí dobierky. Mesačný paušál môžete zaplatiť aj mobilom.

Mam pri objednaní Lepší.TV garanciu vrátenia peňazí?

Samozrejme. Po aktivácii služby Lepší.TV začína 30 denná doba, počas ktorej máte nárok na vrátenie peňazí. Ak ste si zakúpil/a aj Lepší.TV box, je nutné, aby balenie bolo kompletné a žiadna časť nebola chybná, či poškodená, potom Vám veľmi radi vyhovieme.

Ako a kedy mi bude služba Lepší.TV doručená?

Zásielku s Lepšie.TV boxom doručujeme kuriérom spoločnosti GLS, ktorý rozváža v čase od 8-17 hod., Očakávajte prosím jeho telefonát. O odovzdaní balíčka prepravcovi informujeme emailom a sms. Objednávku odosielame, akonáhle nám prídu peniaze na účet. Pri platbe kartou a na dobierku zasielame balíček hneď na druhý pracovný deň.

Za ako dlho mi budú služby aktivované?

Pri platbe cez internet je Vám služba Lepší.TV aktivovaná vo chvíli, keď ju spustíte pod príslušným prihlasovacím menom a heslom na ktoromkoľvek z podporovaných zariadení. Pri platbe na dobierku sa služba považuje za aktivovanú vo chvíli prevzatia Lepší.TV boxu.

Objednal som si službu Lepší.TV na dobierku a stále sa nemôžem prihlásiť. V čom je problém?

Pri platbe na dobierku sa služba Lepší.TV stáva aktívna do 3 hodín od prevzatia zásielky. Ak sa Vám nejde prihlásiť ani potom, kontaktujte nás.

Možno platiť Lepší.TV poštovou poukážkou?

Áno, ak nechcete využiť platbu kartou alebo bankovým prevodom, môžete zaplatiť zloženkou na Pošte.

Registrácia a prihlásenie

Ako sa môžem registrovať do Lepší.TV?

Registrácia je súčasťou prvej objednávky, kde si vyberiete aké užívateľské meno a heslo si prajete využívať.

Čo mám robiť, keď som stratil heslo alebo kompletné prihlasovacie údaje?

Pod prihlasovacím formulárom na stránkach lepší.tv kliknite na položku "Nepoznám heslo", kde následne vyplňte jeden alebo viac z požadovaných údajov. Pri strate všetkých prihlasovacích údajov sa obráťte na podporu Lepší.TV.

Sprevádzkovanie

Je inštalácia Lepší.TV boxu zložitá?

Vôbec nie! Do televízie sa Lepší.TV box zapojí pomocou kábla HDMI alebo AV a k internetu pomocou ethernet kábla, prípadne Wi-Fi. Bez napájania by to samozrejme nešlo, a preto je posledným krokom zapojenie Lepší.TV boxu do zásuvky. Od tej chvíle je Lepší.TV box pripravený na použitie. Všetko sa navyše dopodrobna dočítate v návode.

Mám doma slabý Wi-fi signál, bude mi Lepší.TV fungovať?

V prípade, že máte slabý Wi-Fi signál, pretože máte router ďaleko, odporúčame zakúpiť powerline adaptér TL-PA2010KIT. Ide o dva adaptéry, ktoré jednoducho zapojíte do zásuviek. Jeden pripojíte ethernetovým káblom do LAN portu na Vašom routeri a druhý do Lepši.TV boxu. Potom môžete využívať Lepší.TV naplno tiež cez Wi-fi pripojenie.

Mám starší televízor, ktorý nemá HDMI vstup, čo teraz?

V takýchto prípadoch možno Lepší.TV box zapojiť pomocou AV vstupu. Ak je Vaša televízia už naozaj pamätný kúsok a nepodporuje ani toto zapojenie, možno využiť redukciu Scart, do ktorej sa AV kábel zapojí. AV kábel aj Scart redukciu možno kúpiť v úplnej väčšine elektro obchodov.

Aké funkcie si môžem v nastavení zmeniť?

V Nastavení si môžete zmeniť rad funkcií (Voľbu jazyka, Prepínanie staníc pomocou šípok, Čísla a poradie staníc, Kvalitu obrazu a pod.) Všetko nájdete v Príručke, ktorá je uvedená v Nastavenie Lepší.TV.

Nahrávky a zhliadnutia

Ako funguje spätné prezretie?

Zase sa stalo, že ste nestihli Váš obľúbený program? S Lepší.TV to vôbec nevadí! Jednoducho si ho pustite znova pomocou funkcie spätné zhliadnutie, ktorá umožňuje sledovanie programov až 30 dní spätne. Podrobné informácie nájdete v návode.

Ako funguje neobmedzené nahrávanie?

Jednoducho si vyberte reláciu, ktorú chcete nahrať, nahrajte použitím červeného tlačidla a tento program Vám potom v sekcii "Moje nahrávky" bude k dispozicii po dobu 30 dní od dátumu Vášho nahrania.

Koľko hodín nahrávania mám k dispozícii?

Nahrávať môžete neobmedzene, ale samozrejme to nie je potrebné zneužívať. :-)

Ako sa môžem pozerať na televíziu spätne?

V rozhraní EPG si posunutím šípok doľava (spätne), prípadne využitím Kalendára (nachádzajúceho sa v pravo dole) vyberte reláciu, ktorú chcete spätne sledovať a stlačte play.

Technické

Aké rýchle pripojenie k internetu potrebujem na sledovanie Lepší.TV?

Vďaka formátu H.265, ktorý ako jediná spoločnosť používame, sme boli schopní docieliť plynulého prehrávania HD prenosu aj pri nízkom dátovom toku. Pre plynulé prehrávanie odporúčame rýchlosť sťahovania dát 1,2 Mb/s pre štandardnú kvalitu a 3 Mb/s pre sledovanie Lepší.TV v HD rozlíšení. Ak sa pozeráte na Lepší.TV cez Lepší.TV box, máte možnosť si nastaviť kvalitu videa v nastavení samotnej služby a tým znížiť množstvo sťahovaných dát potrebných na plynulý prenos.

Môžem k Lepší.TV boxu pripojiť aj myš a klávesnicu?

Pre maximálne pohodlie pri ovládaní je možné pripojiť bezdrôtovú myš a klávesnicu, prípadne klávesnicu s touchpadom, ktorá bude s Lepší.TV boxom prepojená pomocou bezdrôtového pripojenia. Pripojenie je možné vykonať aj pomocou USB kábla, avšak bezdrôtové pripojenie je pohodlnejšie kvôli vzdialenosti na Vami požadované miesto.